Süprem örme kumaş terimi piyasada, sadece yuvarlak örme makinelerinde üretilen pamuk veya pamuk ağırlıklı karışım ipliklerle örülen düz (RL) örme kumaşlar için kullanılmaktadır.
Piyasa anlayışına göre tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde, tek iğne yatağında tek iğne grubu ile ve kilitlerin sadece ilmek formunda sıralanması ile oluşan genellikle pamuk ipliğinden ve düşük gramajlı olarak (genellikle 80-130 gr/m²) üretilen tek katlı örme kumaştır.
Süprem kumaşın ön yüzü düz (R ) ilmek yapısında, arka yüzü de ters (L) ilmek yapısında görünür.
Süprem kumaşların kullanılan ipliklere göre isimlendirilmesi: Süprem örme kumaş üretiminde tek katlı ipliklerden başka, ek ipliklerle veya çift katlı ipliklerle çeşitli varyasyonlarda üretilebilir.
Ağır süprem ; genellikle çift katlı ipliklerle yapılır ve yüksek gramajlı olarak üretilen kumaşlardır. (genellikle 130-240 gr/m²)
Ağır süprem kumaş, numaraları aynı olan iki ipliğin, mekiğe birlikte verilmesi ile elde edilir.
Piyasada ağır süprem kumaşlar için, 30/2 süprem, double jarse, çift süprem gibi isimlerde kullanılmaktadır.
Bunlardan başka likralı elastik süprem, melanj süprem; karışık ipliklerle, örneğin pamuk-polyester ile yapılan kumaşlar gibi süprem kumaş çeşitleri vardır.

Firmamız 2010 Yılından bu yana Denizli'de kendi yerinde faaliyetini sürmekte olup, %100 Havlu veya %100 Polyester çarşaf, Süprem Kumaş Havlu ve Polyester orme kumas üretimi ve toptan satışı, beyaz veya renkli terlik kumaşı, alezlik kumaşlar, halı örtüsü kumaşları, tek yüz polar kumaşlar, niki kadife kumaş, bebe örgü kumaşları, pamuk yada polyester kumaşlar, özel desenli örme kumaş ve koltuk örtüsü etekleri vb. üretimi yapmaktadır. Kendi bünyemizde konfeksiyon hizmetimiz de mevcuttur. Ayrıca fason üretim de yapabilmekteyiz.
Lastikli Fitted Penye Çarşaf ve Yastık
Piko Örme Kumaş
Süprem Örme Kumaş
Niki Kadife Örme Kumaş
Polar Kumaş
Welsoft Kumaş
Piko Terliklik Kumaş
Peluş Yastık Kırlent
Lastikli Çarşaf
Parlak Kadife Kumaş